Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nasze osiedle - sprawy róźne
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Wto Sie 13, 2013 10:43 am    Temat postu: Nasze osiedle - sprawy róźne Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile

Witam wszystkich na forum mieszkańców Staromieścia Ogrody w Rzeszowie przy ul. Antoniego Gromskiego !!!

W końcu ruszamy z naszym forum (obecnie na darmowym serwerze ale z czasem zobaczymy).

Piszcie o wszystkim co dla Was istotne i waźne, co Was denerwuje i cieszy.

Ostatnio zmieniony przez michal_sz dnia Sro Sie 21, 2013 7:21 pm, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:08 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
piotrek

PostWysłany: Wto Sie 13, 2013 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry pomysł !
Powrót do góry
arkos

PostWysłany: Wto Sie 13, 2013 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również popieram:)
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dawna o tym mysłałem, brawa za inicjatywę. Z czasem może się rozkęci.
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od paru tygodni po blokach 1 i 3 chodzi "ekipa serwisantów", która stara się naprawić wszystkie zgł‚oszone usterki...

U mnie byli tydzień temu w sprawie wentylacji i wiania z gniazdek i przełą…czników. Sprawdzili poprawność‡ dział‚ania urządzeń„ (wentylatorów), a później sprawdzili drożność kanałów wentylacyjnych. Oczywiście naprawa tej usterki to zapiankowanie gniazdek i przełączników, bo co innego moźna zrobić. Ekipa nie ma poję™cia co jest przyczyną wiania z gniazdek, nic nie ustalili w tej sprawie.

Pęknięcia ścian robią ale malują… potem na biaŁo oczywiś›cie...

Regulacji okien nie zrobili...

Mamy w blokach cug wsteczny z rur odpływowych (pod kranami) ale ekipa nie wie dlaczego tak mocno wieje, bo że śmierdzi to wiadomo Smile

Kolejna sprawa dotyczy przedostawania się zapachów od sąsiadów przez rury od pochłaniacza (okapu) nad kuchenkami. Żeby sprawdzić poprawność działania klapki trzeba zrobić dostęp do zaworu... Jeżeli ktoś zrobił podwieszany sufit w tym miejscu to jest problem i usterka nie zostanie naprawiona do czasu zrobienia dostępu do zaworu.

Piszcie jakie usterki sami zauważyliście, bo może niektórzy z nas są nieświadomi problemów jakie mogą z nich wyniknąć... Podobno są mieszkania, w których trzeba już płytki demontować w łazienkach i na balkonach ale co jest głównym tego powodem nie wiem...
Powrót do góry
piotrek

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten cug wsteczny z rur odpływowych to faktycznie występuje już odpsamego początku zwłaszcza ze zlewu w kuchni, a myślałem że to tylko u mnie coś jest nie tak z przykrymi zapachami wydobywającymi się w kuchni
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ladne zdjecie osiedla. Mysle ze warto pododawać ich więcej , dużo nowych osob które jeszcze nie mieszkają w nowo budowanych blokach pewnie się tu zarejestruje tak samo jak ja zarejestrowałem się na starym forum jeszcze przed zamieszkaniem na tym osiedlu. Takie forum to fajna sprawa , szkoda ze stare zlikwidowali bo naprawdę dużo mieszkancow była zarejestrowana i zawsze można było się czegos ciekawego dowiedzieć . U mnie serwisanci byli tez około tydzień temu prawdopodobnie dlatego ze to ta sama klatka co u Michala. Zapiankowali gniazdka bo tez wialo i silikonem uszczelnili ubytki miedzy parapetem a oknami. Żeby z kanalizacji nie wialo trzeba zamontować wysoki syfon i wtedy będzie problem z nieprzyjemnymi zapachami z glowy .
Ja mam w kuchni zamontowane tak jak na pierwszym zdjęciu dzięki temu nie ma szans żeby cos wialo bo w dolnej części odpływu caly czas stoi woda. W innych pomieszczeniach takich jak wc i lazienka nie mam tego problemu nawet ze zwykłymi syfonami. W bloku nr 3 w garażu podziemnym przy bramie od kilku tygodni swiatlo swieci się cala noc , ciekawe kiedy usuna usterke bo już im to zglaszalem.

Ostatnio zmieniony przez GCT dnia Sob Sie 17, 2013 6:57 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że większość z nas powinna mieć podobnie podłączoną instalację odpływu wody. Problem tkwi nie w instalacji tylko w samym miejscu odpływu. Jak zdemontujemy całkowicie kolanko i odstojnik to z samej rury odpływowej jest cug wsteczny (do mieszkania) a że przy tym śmierdzi to wiadomo... Po zamontowaniu kolanka problem znika ale zapach niekiedy da się wyczuć (być może ma to wpływ na wodę w odstojniku). W sytuacji kiedy na zewnątrz wiatr zaczyna mocno wiać, wodę nawet w kiblu rusza:). W wielu mieszkaniach taki problem istnieje i może jest to rzecz normalna ale panowie serwisanci sami przyznali że coś może być nie tak z projektem wentylacji albo rozmieszczeniem rur...

W naszych blokach zewsząd wieje a mimo to w piwnicach wilgoć, pleśń i nic schnąć nie chce. Nie posiadam garażu więc nie wiem na 100% ale tam też ponoć kiepsko z wentylacją i wilgoć na murach widać...

Reasumując, spółdzielnia nic nie zrobi w żadnej sprawie jak nie będziecie tego zgłaszać. Jedno zgłoszenie w danym temacie nie zawsze pomoże. Jak się komuś nie chce dzwonić to wystarczy wysłać maila, czytają wszystkie, odpisują a nawet oddzwaniają, przynajmniej tak zapewnia pani ze spółdzielni (z administracji centrum).
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypominam, żeby zobaczyć zdjęcia umieszczane przez naszych użytkowników w załącznikach trzeba być zalogowanym. W innym przypadku nie będą się one wyświetlały... Natomiast zdjęcia umieszczone z linku będzie wyświetlane automatycznie i każdy może je zobaczyć.

Ostatnio zmieniony przez michal_sz dnia Wto Sie 20, 2013 11:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mieszkaniec

PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W temacie wody to czy u was też trzeba długo czekać aż zacznie się lać ciepła woda, w miesiącu to pewnie kubik zimnej wody wylewa się !!!.
Najgorzej jest w łazience.

Jeszcze zapytam czy jesteście zadowoleni z jakość analogowego sygnału TV, bo nie wiem czy zgłaszać bo jest tak u mnie czy też już taką mają moc sygnału
Powrót do góry
piotrek

PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat wody znany, u mnie czasami trzeba czekać i z pół minuty albo lepiej
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, trzeba chwile czekać na ciepłą wodę i jest to denerwujące ale wydaje mi się że ma na to także wpływ (w jakimś stopniu, pewnie małym) ogranicznik przepływu wody (perlator), który jest praktycznie już w każdej nowej baterii umywalkowej i kuchennej (do tej przy wannie raczej się nie montuje). Pamiętam, że kiedyś jak mieszkałem na innym osiedlu ludzie z bloku dzwonili w takiej sprawie w zimie i zmiana była ogromna, praktycznie od razu po odkręceniu ciepłej wody lała się gorąca. Zresztą jak chodziła wielka ekipa pytać o usterki to mówiłem o tym ale jak widać zostało bez zmian.

Poczekajmy aż większa liczba osób zarejestruje się na forum, może się dowiemy czegoś więcej ale na pewno napiszemy maila do spółdzielni i opiszemy wszystkie usterki. Chyba że ktoś wcześniej tam zadzwoni to piszcie na forum.
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Sąsiadów! Proponuję podzielić od razu dyskusję na odpowiednie tematy (usterki, tv/inte
et, zdjęcia osiedla itp), bo już teraz robi się mix, a takie forum jak się rozrośnie może być obfitym źródłem informacji dla nas wszystkich.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^^ popieram - dodałbym działy : "Infrastruktura" czy "Rozbudowa osiedla"

Mam sporo map, planów to wrzucę do odpowiedniego działu.
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście dodamy oddzielny temat rozbudowy osiedla (ale tylko konkrety), tv/inte
et, galerii ze zdjęciami osiedla i mieszkańców a także osobna część w której opisane będą wszelkiego rodzaju naprawy i porady z załączonymi zdjęciami. Poza tym temat naszego osiedla (Staromieście Ogrody) zostaje w takiej formie w jakiej jest czyli temat rzeka... sprawdza się to i jest to puki co dość wygodne inte
eto-logistycznie.

Forum się rozrasta i mam nadzieję, że będzie nas każdego dnia więcej. W planach jest umieszczenie forum na pewnym (płatnym) serwerze, co będzie się wiązało z małą zmianą w adresie www ale to mały problem. O sfinansowanie lub dotację wystąpimy na najbliższym posiedzeniu rady osiedla (temat został już podjęty). Oczywiście mieszkańcy nie poniosą żadnych kosztów.

Posty i tematy istotne lub niepasujące albo inaczej niedostosowane będą odpowiednio przenoszone, wyróżniane lub usuwane przed administratora lub moderatorów a także na prośbę użytkowników.
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Wto Sie 20, 2013 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrek napisał:
Temat wody znany, u mnie czasami trzeba czekać i z pół minuty albo lepiej

Parametry ciepłej wody są dość dokładnie określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich
usytuowanie.

Cytat:
§ 120. 1. W budynkach, z wyjątkiem jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej, w instalacji ciepłej wody powinien być zapewniony stały obieg wody, także na odcinkach przewodów o objętości wewnątrz przewodu powyżej 3 dm3 prowadzących do punktów czerpalnych.
2. Instalacja ciepłej wody powinna zapewniać uzyskanie w punktach
czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 55°C i nie wyższej niż 60°C, przy czym instalacja ta powinna umożliwiać przeprowadzanie jej okresowej dezynfekcji termicznej przy temperaturze wody nie niższej niż 70°C.

W skrócie - z kranu może wypłynąć max 3 litry wody zanim woda osiągnie właściwą temperaturę. Jeśli u was jest inaczej to wydaje mi się, że warto dopytać o to w spółdzielni (u mnie w bloku 2 jest OK).

Treść rozporządzenia jest dostępna np. tutaj: http://rzecznik.powiat.elk.pl/userfiles/file/Nieruchomosci,%20budownictwo/Temperatura_wody_w_kranie.pdf
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 2:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawiam się czy we wszytkich blokach jest tak dużo kamienia w wodzie.
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem wodę mamy bardzo twardą. Główny serwis electrolux-a zalecił mi ustawić zmywarkę jak na bardzo twardą wodę, tylko zapytali w jakim rejonie i mieście mieszkam Smile

Powstał nowy dział Giełda.
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie roszady w działach forum i te zmiany ale takie są początki. Robimy wszystko aby korzystanie z naszego forum było łatwe i przyjemne:)
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za różnica, woda w Rzeszowie jest tak samo twarda bez znaczenia jakie osiedle ...
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś wie co to za impreza dzisiaj odbywa się na Lubelskiej w okolicach agrohurtu/rojaxu? Słyszę tylko przez okno "otwarcie największego w Polsce (...)" ale ciężko zrozumieć czego dokładnie Smile
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może otworzyli salon Audi? A jeśli tak to trzeba się wybrać na zakupy;)
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście wygląda na to, że to było właśnie otwarcie nowego salonu audi: http://www.biznesistyl.pl/biznes/relacje/1292_otwarcie-supe
owoczesnego-salonu-audi-w-rzeszowie.html
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doczekaliśmy się usunięcia tych chaszczy przed blokiem nr3 od strony ulicy Krogulskiego. Ciekawe czy to tylko golenie siedliska komarów przed zimą czy właściciel terenu ma jakieś plany... W galerii więcej zdjęć Smilehttp://smlw.pl/~michal23/foto/traktor.jpg
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:08 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
piotrek

PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie dzwoniłem do spółdzielni i dowiedziałem że to właściciel wyciął a nie spółdzielnia
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11
Skocz do: